Baner Koszalin

Najpopularniejszym materiałem stosowanym przy produkcji banerów reklamowych jest frontlit – jest rodzaj tkaniny o strukturze siatki poliestrowej pokryty polichlorkiem winylu, potocznie zwanym PCV. Występuje w kilku odmianach w tym: baner laminowany, baner powlekany, baner blockout (z szarymklejem), blockout z czarnym tyłem oraz baner odblaskowy.

Baner laminowany

W naszej drukarni wykorzystujemy jedynie baner laminowany (frontlit) o gramaturze 510 g z przeplotem 1000x1000, najwyższa gramatura z ogólno dostępnych. Dzięki temu jest on najbardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne a co za tym idzie jego żywotność jest zwiększona w stosunku do tańszych odpowiedników.

Tutaj warto wspomnieć iż produkcja takiego banera jest droższa o ok 30-40% w stosunku do banerów niższych gramatur natomiast "cykl życia" takiej reklamy jest 2-3 krotnie dłuższy.

Baner laminowany (standardowy) znakomicie sprawdzi się w:

 • reklamie wewnętrznej i zewnętrznej miejscach z bezpośrednim oparciem dla materiału (np. płoty, ogrodzenia, balkony, ściany)
 • miejscach o umiarkowanym nasłonecznieniu reklamach średniookresowych

Baner powlekany (wzmocniony)

Zasadniczą różnicą miedzy banerem laminowanym a powlekanym jest to, że w trakcie procesu produkcji podawana zostaje obróbce termicznej polegającej na zatapianiu np. w płynnym PCV. Poprzez taki proces technologiczny, struktura materiału znacząco zyska na wytrzymałości. Baner powlekany poza zwiększoną wytrzymałością ma również bardziej głądką strukturę.

Baner powlekany (wzmocniony) znakomicie sprawdzi się w:

 • reklamie zewnętrznej,
 • miejscach narażonych na porywy wiatru, bez bezpośredniego oparcia dla materiału (np. stelaże reklamowe na otwartych przestrzeniach),
 • miejscach mocno nasłonecznionych reklamach długoterminowych – do 3 lat

Siatka mesh

Siatka Mesh to materiał zbudowany na bazie tkaniny poliestrowej powleczonej PCV, w odróżnieniu od bannera nie występuje efekt tzw. "żagla" który bardzo często jest przyczyną uszkodzeń lub zniszczenia reklam.

Przepuszczalność światła daje możliwość umieszczania reklam na budynkach o funkcjach biurowych, handlowych lub mieszkaniowych nie powodując utrudnień dla przebywających w nich osób.

Zastosowanie siatki mesh:

 • Stelaże reklamowe
 • Ogrodzenia Rusztowania i elewacje budynków
 • Inne miejsca narażone na silne wiatry

Siatka mesh akustyczna

W naszej ofercie posiadamy również specjalną siatkę, która poza aplikacją reklamy posiada też odwpowiednie walory akustyczne tzn. nie odbija i nie zniekształca dzwięku przez co jest cenionym rozwiązaniem podczas przygotowywania imprez masowych.

Zastosowanie siatki mesh:

 • Stelaże estradowe
 • Imprezy masowe na których występuje nagłośnienie

Baner blockout

Baner typu blockout jest rozwiązaniem, które idealnie nadaje się do miejsc mocno nasłonecznionych. Dzięki zastosowaniu warstwy nieprzepuszczającej światła wewnątrz banera nie ma on tendencji do prześwitywania.  Blockout jest tańszą alternatywą od tablic reklamowych, może być używany zarówno wewnątrz jak na nośnikach zewnętrznych. Możliwy jest zadruk dwóch stron niezależną grafiką – osobną dla frontu i tyłu reklamy.

Baner blockout znakomicie sprawdzi się w:

 • reklamie zewnętrznej,
 • miejscach narażonych na porywy wiatru, bez bezpośredniego oparcia dla materiału (np. stelaże reklamowe na otwartych przestrzeniach),
 • miejscach mocno nasłonecznionych od tyłu reklamy

Baner z czarnym tyłem

W naszej ofercie posiadamy również baner z czarnym tyłem, który jest inną odmianą banera blockout, występuje on wyłącznie w wersji jednostronnej.

Baner odblaskowy

Baner odblaskowy drukowany jest na specjalnym podkładzie o strukturze plastra miodu z wypełnieniem mikro – pryzmatycznymi drobinkami materiału odblaskowego. Na uwagę zasługuje bardzo dobra tolerancja na skrajne różnice temperaturowe. W czasie ekspozycji dziennej, nie zauważamy różnic pomiędzy banerem odblaskowym a standardowym. Różnice zaczynają się dopiero gdy zapadnie zmrok.


Baner odblaskowy znakomicie sprawdzi się w:

 • reklamie zewnętrznej
 • miejscach z bezpośrednim oparciem dla materiału (np. płoty, ogrodzenia, balkony, ściany)
 • miejscach mocno nasłonecznionych
 • reklamy średnioterminowe  – do roku

 

Baner fronlit

 

Siatka mesh