Folie do druku

Nasza firma oferuje wydruki na szerokiej gamie folii samoprzylepnych. Korzysztamy wyłącznie z folii najwyższej jakości, renomowanych producentów w tym: Oracal, Mactac, 3M, Arlon, Koala, Avery

Folie samoprzylepne wykorzystywane w druku wielkoformatowym mogą być stosowane zarówno do aplikacji wewnętrznych jak i zewnętrznych.  Folie wykorzystujemy przy wyklejaniu płyt, tablic reklamowych, witryn sklepowych, szyb oraz pojazdów.

Folie monomeryczna

Folia monomeryczna występuje w wersjach białej matowej, białej z połyskiem oraz bezbarwnej. Folia monomeryczna jest najczęściej używanym medium samoprzylepnym, który wykorzystywany jest przy wyklejaniu wyłącznie nośników płaskich. Folia monomeryczna jest rozwiązaniem najbardziej ekonomicznym przy tego rodzaju aplikacjach jednak jest ona również najbardziej podatna na uszkodzenia mechaniczne.

Laminat monomeryczny

Istnieje możliwość zwiększenia odporności foli monomerycznej dzięki zastosowaniu laminatu, który chroni wydruk przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz promieniami UV.

 

Folia polimerowa

Folia przeznaczona do ogólnego zastosowania wewnętrznego i zewnętrznego do aplikacji średniookresowych na równych powierzchniach w rękach doświadczonego aplikatora można ją aplikować na delikatne przetłoczenia. Zasadniczą różnicą między folią polimerową a folią monomeryczną jest zwiększona żywotność oraz jej przeznaczenie do aplikacji na powierzchnie metalowe.

Zastosowanie: tablice reklamowe, szyldy, płaskie powierzchnie samochodów, witryny sklepowe, dekoracje mebli i ścian.

W celu przedłużenia jakości wydruku do zastosowań zewnętrznych zaleca się stosowanie laminatu, który zabezpiecza przed promieniowaniem UV, niekorzystnie wpływającym na trwałość kolorów.

 

Folia One Way Vision

Dzięki specjalnej perforacji na całej powierzchni, folia one way vision umożliwia przepuszczanie światła. Folia OWV umożliwia zaprezentowanie grafiki zachowując, z zewnątrz jednocznieśnie daje dostęp do światłą dziennego wewnątrz budynku lub pojazdu, po aplikacji foli przepuszczalność światła wynosi ok 50%.

Zastosowanie:

Jest to folia One Way Vision przeznaczona do wyklejania witryn, wyklejania szyb w pojazdach komunikacji miejskiej czy samochodowych.

 

Folia do podświetleń (translucentna)

Przeznaczona jest do wykonywania grafik w kasetonach i reklamach świetlnych. Najlepsza prezentacja jej właściwości następuje w przypadku podświetlenia z tyłu. Druk na folii translucentnej charakteryzuje się doskonałą eksponacją kolorów oraz równomiernym podświetleniem na całej powierzchni.

 

Folia odblaskowa

Folia odblaskowa dzięki zastosowaniu specjalnych mikropryzmatycznych drobinek zatopionych w folii posiada bardzo dobre właściwości odbijające światło. Dzięki temu wydruki są bardzo dobrze widoczne w nocy - przy odpowiednim oświetleniu.

Zastosowanie:

Folię odblaskową stosujemy m.in na znakach drogowych, lub też reklamach płaskich, które mają być widoczne w nocy.

 

Folia wylewana

Folie wylweane to jedne z najbardziej zaawansowanych technologicznie folii na rynku. Dzięki swojej strukturze idealnie nadają się do aplikacji na powierzchnie nieregularne - w szczególności do oklejania samochodów osobowych i dostawczych. Folie wylewane są bardzo odporne na warunki atmosferyczne, dzięki zastosowaniu dodatkowego laminatu ich trwałość może sięgać do 10 lat. Z jakością idzie również cena i folie wylewane są jednymi z najdroższych w naszej ofercie.

 

Zastosowanie

Najczętszym zasotosowaniem folii wylewanych jest aplikacja na powierzchnie nieregularne oraz wyklejanie samochodów.

 

 

Różne rodzaje folii do druku używane w naszej drukarni

Folia OWV

Aplikacja folii wylewanej